Partecipanti campionato europeo Gondomar 2011

DOWNLOAD – PDF Elenco Gruppi con Punteggio

GRUPPI JEUNESSE N.14

11.00 – 11.15 Portugal – 15 min.
Youth Groups – Skating Stars Angels and Demons
11.15 – 11.30 Portugal – 15 min.
Youth Groups – Roller Passion The revolt of the Toys
11.30 – 11.45 Portugal – 15 min.
Youth Groups – The Incarnation Show Team Scarecrows
13.00 – 13.15 Israel – 15 min.
Youth Groups – Holon Manic Depression
13.15 – 13.30 Israel – 15 min.
Youth Groups – Golda Mambas Tribe
14.10 – 14.25 Estonia
Youth Groups – Team Rullest The Struggle for Power
14.25 – 14.40 Italy
Youth Groups Italian Show The Sweet Temptation of Shopping
14.40 – 14.55 Italy
Youth Groups Division Neutral PH
14.55 – 15.10 Italy
Youth Groups New Age Junior Puppets
15.25 – 15.40 Netherland
Youth Groups RC de Oude Molen A Skydive Adventure
15.40 – 15.55 Netherland
Youth Groups Rolling ’90 I Love Holland
15.55 – 16.10 Spain
Youth Groups Reus Deportiu Just Do It
16.10 – 16.25 Spain
Youth Groups C.P.A. Tona No Invitation Required
16.25 – 16.40 Spain
Youth Groups Fundacio Vilanova Rol Play: Objective and Strategy

QUARTETTI CADETTI N.13
09.15 – 09.25 France
Cadet Quartet – Skate Club Lorrain Military Girls
09.25 – 09.35 France
Cadet Quartet – UAGM La Revanche des Arlequinnes
09.35 – 09.45 Germany
Cadet Quartet – TV Jahn Wolfsburg Demonia
09.45 – 09.55 Israel
Cadet Quartet – Givatayem Taking a Ride
09.55 – 10.05 Israel
Cadet Quartet – Holon Time for Peace
10.05 – 10.15 Israel
Cadet Quartet – Golda It’s Kind of Magic
10.15 – 10.25 Italy
Cadet Quartet – Magic Skate Fire & Ice
10.25 – 10.35 Italy
Cadet Quartet – Royal Eagles Reptiles
10.35 – 10.45 Italy
Cadet Quartet – Show Roller Team The Goddesses of Mount Olympus
10.45 – 10.55 Netherland
Cadet Quartet – KRC Rolling Chicas Picantes
10.55 – 11.05 Portugal
Cadet Quartet – Geracao D’Orpheu True Love
11.05 – 11.15 Portugal
Cadet Quartet – DesliZar Renaissance
11.15 – 11.25 Portugal
Cadet Quartet – Dolls Magic Happens When You Are Sleeping

QUARTETTI N.18
Quartet – Holon The Perfect Shape
13.40 – 13.50 Israel – 10 min.
Quartet – Givatayim Check, Please
Quartet – Roller Passion The Race
11.55 – 12.05 Portugal – 10 min.
Quartet – DesliZar Skating in the Rain
12.05 – 12.15 Portugal – 10 min.
Quartet – Invictus Vox Populis
16.40 – 16.50 Spain
Quartet – Reus Deportiu Carpe Diem
16.50 – 17.00 Spain
Quartet – A.D. Noain Flight ADNF – 6511
17.00 – 17.10 Spain
Quartet – C.P.Alquimia de Carral Two drops of water, two peas in a pot
17.10 – 17.20 Denmark
Quartet – Frisk Frederikssund Dance XXXO
17.20 – 17.30 France
Quartet – La Beaumanoir Amazonial
17.30 – 17.40 France
Quartet – Al Saint Sebastien Broken Heart
17.40 – 17.50 Germany
Quartet – TV Jahn Wolkfsburg Aggression & Depression
17.50 – 18.00 Italy
Quartet – Antitesi Sahara
18.00 – 18.10 Italy
Quartet – Celebrity Trascendence
18.10 – 18.20 Italy
Quartet – Royal Eagles Adieu
18.20 – 18.30 Netherland
Quartet – KRC Rolling Jungle Mission
18.30 – 18.40 Netherland
Quartet – RC de Oude Molen Couture de Nettoyage
18.40 – 18.50 Netherland
Quartet – Rolling ’90 Tied Up

GRANDI GRUPPI N.13
12.15 – 12.30 Portugal – 15 min.
Large Groups – The Incantation Show Team Broken Dolls
12.30 – 12.45 Portugal – 15 min.
Large Groups – Art on Wheels House Specialty
12.45 – 13.00 Portugal – 15 min.
Large Groups – Invictus Evolucao
20.05 – 20.20 Netherlands
Large Groups – RC de Oude Molen Live Life; It’s a Beautiful Day
20.20 – 20.35 Netherlands
Large Groups – Rolling 90’ Once Upon a Time in the Crazy West
20.35 – 20.50 France
Large Groups – FR Maurin Crystal Factory
20.50 – 21.05 France
Large Groups – Atlanteam Hypnosis
21.05 – 21.20 Italy
Large Groups- Cristal Skating Team Ambitious Achievements
21.20 – 21.35 Italy
Large groups – New Age Anna’s Mystery
21.35 – 21.50 Italy
Large Groups – Royal Eagles Emilio Salgari (1862-1911)
21.50 – 22.05 Spain
Large Groups – C.P.A. Olot Superstition
22.05 – 22.20 Spain
Large groups – Reus Deportiu Show Yourself
22.20 – 22.35 Spain
Large Groups – Patinatge el Masnou Flowing Tendencies

PICCOLI GRUPPI N.18
09.15 – 09.30 Spain
Small Groups – P.A. Blanes Fundacio Crystal Dolls
09.30 – 09.45 Spain
Small Groups – C.P.A. Sant Celoni Frozening
09.45 – 10.00 Spain
Small Groups – Fundacio Vilanova I will not be your Muse anymore, or Yes?
10.00 – 10.15 France
Small Groups – La Beaumanoir Praying Mantis
10.15 – 10.30 France
Small Groups – Nantes Longchamp Slav
10.30 – 10.45 France
Small Groups – AL St. Sebastien Mechanics
10.45 – 11.00 Germany
Small Groups – Rollerbeasts The Woman In The Moor
11.00 – 11.15 Germany
Small Groups – Golden Wheels Viruses
11.30 – 11.45 Israel
Small Groups – Holon Seafood
11.45 – 12.00 Italy
Small Groups – Evolution Let’s Swing
12.00 – 12.15 Italy
Small Groups – Antitesi Unfair Punishment
12.15 – 12.30 Italy
Small Groups – New Age Discover Yourself
12.30 – 12.45 Netherland
Small Groups – KRC Rolling Schindler’s List
12.45 – 13.00 Netherland
Small Groups – RC de Oude Molen Volcano
13.00 – 13.15 Netherlands
Small Groups – Rolling ’90 The Justice of Zorro
13.15 – 13.30 Portugal
Small Groups – Dolce Team Tudo Isto E ….
13.30 – 13.45 Portugal
Small Groups – The Incantation Show Team Meditation
13.45 – 14.00 Portugal
Small Groups – Rollershow Dance Company Voodoo

PRECISION JUNIOR N.5
13.50 – 14.10 Israel – 20 min.
Junior Precision – Holon Revival of the Skeletons
19.05 – 19.25 Italy
Junior Precision – Albinea Kalinka
19.25 – 19.45 Italy
Junior Precision – Monza Precision Team Swing Fever
19.45 – 20.05 Italy
Junior Precision – Sincro Roller Country Dance
22.35 – 22.55 Germany
Junior Precision – Junior Dream Team Chicago

PRECISION SENIOR N.7
11.40 – 12.00 France
Senior Precision – Nantes Synchro Team Rock Collection
12.00 – 12.20 Germany
Senior Precision – Dream Team Abba
12.20 – 12.40 Italy
Senior Precision – Albinea F150
12.40 – 13.00 Italy
Senior Precision – Team Bluice Do you Wanna Dance?
13.00 – 13.20 Italy
Senior Precision – Sincro Roller Pop Stars
13.20 – 13.40 Portugal
Senior Precision – Roller Passion Betty Boop
13.40 – 14.00 Portugal
Senior Precision – Art on Wheels Swan Lake

  • Show Comments

Rispondi

You May Also Like